Menstruatsiooni mõiste ja mitu päeva menstruatsioon tuleb

May 28, 2020
Patients

Mitu päeva kestab menstruatsioon?

Menstruatsioon, tuntud ka kui kuuperiood, on naiste reproduktiivsüsteemi loomulik osa. See on perioodiline verejooks, mis toimub tavaliselt iga kuu, kui viljastumist ei toimu. Menstruatsioon kestab tavaliselt 3 kuni 7 päeva.

Menstruaaltsükli mõiste ja etapid

Menstruatsioon on osa menstruaaltsüklist, mis kestab keskmiselt 28 päeva. Menstruaaltsükkel koosneb mitmest etapist:

Follikulaarne faas (menstruatsiooni algus)

Follikulaarne faas algab menstruatsiooni esimesel päeval. Sel ajal hakkab emaka limaskest eemalduma ja moodustavad uued munasarjades olevad folliikulid. Ajal keskmiselt 14 päeva, üks folliikulitest jõuab küpsuseni ja munarakk hakkab valmima.

Ovulatsioonifaas (munasarjast munarakk väljub)

Ovulatsioon toimub umbes tsükli keskosas, kui küps munarakk vabastatakse munasarjast munajuhadesse. See on naine kõige viljakam periood, kus kontseptsioon on kõige tõenäolisem. Mõned naised võivad kogeda ovulatsiooni ajal kerget valu või pingeid alakõhus.

Luteaalfaas (munasarjades moodustub kollaskeha)

Luteaalfaas algab pärast ovulatsiooni ja kestab kuni järgmise menstruatsiooni alguseni. Kui munarakk ei viljastu, moodustub munasarjades kollaskeha. See eritab hormooni progesterooni, mis valmistab endomeetriumi viljastatud munaraku vastuvõtmiseks.

Regulaarse menstruaaltsükli pikkus

Iga naise menstruaaltsükkel võib olla erineva pikkusega. Kuigi keskmine on 28 päeva, peetakse tsüklit, mis kestab 21 kuni 35 päeva, normaalseks. Kui menstruaaltsükkel kestab vähem kui 21 päeva või rohkem kui 35 päeva, võib see viidata hormonaalsetele muutustele või reproduktiivsele probleemile. Konsulteerige alati arstiga, kui teil on muretsus oma menstruaaltsükli pikkuse osas.

Menstruatsiooni tervise näitajad

Naise menstruaaltsükli jälgimine võib olla oluline näitaja tema üldisest tervislikust seisundist. Regulaarne menstruaaltsükkel näitab sageli, et hormoonid toimivad korrektselt ja reproduktiivsüsteem on heas seisukorras. Samuti võib menstruatsiooni omadustest leida märke teatud terviseprobleemidest, nagu polütsüstiliste munasarjade sündroom (PCOS) või endometrioos. Seetõttu on tähtis jälgida regulaarsust ja muutusi oma menstruatsioonitsükli kestuses, verejooksu intensiivsuses ja sümptomites.

Menstruatsiooni sümptomid ja leevendamise võimalused

Menstruatsiooniga kaasnevad sageli mitmed ebamugavused ja sümptomid. Siin on mõned üldised sümptomid, mida naised võivad kogeda:

  • Alakõhuvalu (krampide tüüpi)
  • Peavalu või migreen
  • Päevadele eelnev ärrituvus või meeleolu kõikumine
  • Verejooksu intensiivsuse suurenemine või vähenemine
  • Valu rindades
  • Iiveldus või oksendamine
  • Üldine väsimus ja energiapuudus

Kui teil on menstruatsiooniga seotud ebamugavusi, siis on mitmeid võimalusi nende leevendamiseks. Sisetule ansüdamiinid või kuumavee pudel alakõhule võib aidata leevendada krampe. Regulaarne füüsiline aktiivsus ja tervislik toitumine võivad samuti aidata tasakaalustada hormoone. Lisaks võib valu leevendamiseks võtta käsimüügiravimeid, nagu ibuprofeen või paratsetamool. Kui ebamugavused on tugevad või teie igakuised menstruatsioonid on liiga rasked, külastage kindlasti arsti, et saada täpsemat nõu ja võimalikku diagnoosi.

Kokkuvõte

Menstruatsioon on loomulik osa naise elus ja naiste tervisliku seisundi näitaja. Kuigi menstruaaltsükli pikkus võib erineda, on 3-7 päeva tüüpiline menstruatsiooni kestus. Oluline on jälgida menstruaaltsüklit ja sümptomeid ning konsulteerida arsti või spetsialistiga, kui teil on mure oma tsükli või menstruatsiooni pärast. Weissman Douglas M MD PA Facp pakub teile vajalikku teavet ja soovitusi seoses menstruatsiooni tervisega, aidates leevendada menstruatsiooniga seotud ebamugavusi.